Naslovnica Društvo Svjetska zdravstvena organizacija je prijetnja milijunima djece u maternicama

Svjetska zdravstvena organizacija je prijetnja milijunima djece u maternicama

Prema zdravstvenom krilu Ujedinjenih naroda – najutjecajnijoj svjetskoj javnozdravstvenoj organizaciji – ženama bi trebalo dopustiti da pobace u bilo kojem trenutku!

Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) je posebna agencija Ujedinjenih naroda zadužena za međunarodno javno zdravstvo i navodi da je njezin glavni cilj „postizanje najviše moguće razine zdravlja kod svih naroda”.

Posljednjih godina njihov je glavni cilj bio nešto sasvim drugo; a to je legalizacija pobačaja diljem svijeta tijekom svih devet mjeseci trudnoće, od začeća do rođenja.

Novi dokument Svjetske zdravstvene organizacije preporučuje „potpunu dekriminalizaciju pobačaja” i ukidanje zakona i propisa koji „zabranjuju pobačaj na temelju gestacijskih ograničenja” i „ograničavaju pobačaj” po bilo kojoj osnovi.

Prema nedavnom izvješću britanskih novina „The Mail on Sunday“, Svjetska zdravstvena organizacija je nedavno pozvala na uklanjanje svih ograničenja za pobačaj.

Ovaj mjesec je Svjetska zdravstven organizacija izdala vodič za pobačaj –  šest godina nakon što je Ministarstvo unutarnjih poslova otkrilo da Kraljevski koledž primalja zagovara istu politiku – preporučujući vladama:

            „Dopustiti pobačaj u svim okolnostima – ukidajući zakone koji zabranjuju prekide trudnoće jer je fetus „pogrešnog“ spola; ukinute zakone prema kojima je ženama potrebno odobrenje liječnika ili medicinskog osoblja za prekid trudnoće; uvesti mogućnost ‘pilule poštom’ kako bi se ženama nakon telefonskog poziva mogli poslati lijekovi za pobačaj; ograničiti prava medicinskih djelatnika da zbog savjesti odbiju sudjelovati u pobačaju“.

Ovo su iznimno radikalni zahtjevi. Prema zdravstvenom krilu Ujedinjenih naroda – najutjecajnijoj svjetskoj javnozdravstvenoj organizaciji – ženama bi trebalo dopustiti da pobace u bilo kojem trenutku – i to nakon vremenskog perioda u kojem dijete postane održivo izvan maternice. Osim toga, Svjetska zdravstvena organizacija želi da žene dobiju tablete za pobačaj koje im na kućni prag dostavljaju poštari i želi natjerati medicinske stručnjake da sudjeluju u uništavanju nedužnog ljudskog života.

Ujedinjeni narodi su, očekivano, pozdravili ove zahtjeve, navodeći da zakoni koji štite bebe u maternici predstavljaju „nepotrebne političke prepreke sigurnom pobačaju“ bez priznanja da pobačaj nikada ne bi trebao biti opcija za dotično dijete – zapravo, dokument Svjetske zdravstvene organizacije na dvjesto deset stranica ne spominje nijednom etičke prigovore na pobačaj – čak i u slučaju pobačaja u kasnijim mjesecima trudnoće. Umjesto toga, poziva na „potpunu dekriminalizaciju pobačaja“, kao i na sve zakone koji „zabranjuju pobačaj na temelju gestacijskih ograničenja“.

No, barem je Svjetska zdravstvena organizacija ostala politički korektna dok zagovara ubojstva; oni su sigurni da zakoni koji štite ljudski život prije rođenja zapravo krše prava „žena, djevojčica ili drugih trudnih osoba”.

Kako se ispostavilo, dokument je uvelike nastao pod utjecajem industrije abortusa. Svjetska zdravstvena organizacija je odabrala dvanaest „neovisnih stručnjaka“ za izradu svojih preporuka (zahtjeva). Jedan od njih dvanaest je bio dr. Dhammika Perera, direktor medicinske globalne organizacije „Marie Stopes“. „Marie Stopes“ je tvrtka za pobačaje sa sjedištem u Ujedinjenom Kraljevstvu, koja svake godine izvrši skoro šezdeset tisuća pobačaja u Ujedinjenom Kraljevstvu. Perera se zalaže za pobačaj u kasnijim mjesecima trudnoće, ali taj izraz – kao i sve reference na otkucaje srca fetusa – opisuje kao „retoriku protiv izbora“. Zapravo, „The Mail on Sunday“ je otkrio da je Perera otišao toliko daleko da je rekao kako je riječ „maternica“ neprihvatljiva jer se „organu pripisuje emocionalna i simbolička vrijednost“.

Ostali „stručnjaci“ Svjetske zdravstvene organizacije bili su dr. Laura Castleman iz Planned Parenthood Michigan, još jedne organizacije za pobačaje; Karthik Srinvasan iz međunarodnog ogranka Planned Parenthood i Christina Zampas iz globalnog Centra za reproduktivna prava, koji lobira za industriju pobačaja diljem svijeta. To su „stručnjaci“ koje je odabrala Svjetska zdravstvena organizacija i pozvala da revidiraju „smjernice za pobačaj“.

Torijevska zastupnica u britanskom parlamentu, Fiona Bruce iz parlamentarne pro-life grupe je rekla za „The Mail on Sunday“ da je izvješće „uistinu šokantno“, napominjući da bi „živo ljudsko biće moglo imati svoj život do točke rođenja. Ipak, dan, sat, čak i nekoliko trenutaka kasnije, slična akcija protiv djeteta mogla bi predstavljati ubojstvo”. Vjerojatno bi stručnjaci Svjetske zdravstvene organizacije prigovorili emocionalnom jeziku koji je Bruce koristila kako bi precizno opisala njihove preporuke.

Svjetska zdravstvena organizacija je prijetnja milijunima djece u utrobama diljem svijeta i treba je takvom i smatrati.

Izvor